Piotr Szprendałowicz, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, burmistrz Pionek Marek Janeczek oraz skarbnik miasta Halina Żak, podpisali uroczyście umowę zgodnie z którą do Pionek trafi prawie 5,5 miliona złotych na rewitalizację budynku Kasyna pod kątem utworzenia tam Centrum Aktywności Lokalnej. Miejsce tego wydarzenia mogło być tylko jedno. Historyczny budynek Kasyna, perła architektoniczna południowego Mazowsza. Swojego debiutu doczekała się scena remontowanego obecnie budynku. Wystąpiły na niej maluchy z Przedszkola nr 1 przy ulicy Żeromskiego w Pionkach.
Pozwolenie na budowę otrzymali w sierpniu 2009 roku a nieco po ponad 12 miesiącach zakład został oddany do użytku. W tym czasie dobudowano 1500 metrów kwadratowych magazynów, wyremontowano hale, zagospodarowano teren i oczywiście rozpoczęto produkcję. Mowa o Zakładzie Produkcyjnym „Krzyżanowscy”, który od tego roku działa na terenie dawnego Pronitu.
Zobacz, co nasi kandydaci mają do zaoferowania młodzieży. Pionki miastem przyjaznym, jak zatrzymać młodych ludzi, zapewnić im ciekawe formy spędzania wolnego czasu? Odpowiedzi zamieszczamy w formie oryginalnej, bez żadnej ingerencji ze strony redakcji. Odpowiedzialność za poniższe stwierdzenia i opinie biorą poszczególni kandydaci na burmistrza. Kandydatów uporządkowaliśmy alfabetycznie. Nasza debata potrwa sukcesywnie przez kilka najbliższych dni, do czasu ogłoszenia ciszy wyborczej.
Siedem pytań i jedno otwarte, na zasadzie Hyde Parku. Będziemy pytać o najważniejsze sprawy w mieście, podzielimy debatę na panele dyskusyjne, w których jasno i wyraźnie będziecie mogli dowiedzieć się, jaką wizję Pionek i receptę na problemy naszego miasta mają poszczególni kandydaci na burmistrza.
Dzisiaj pytamy o współpracę na linii miasto - organizacje pozarządowe. Rozwój klubów sportowych i poprawę bazy sportowej w Pionkach. Odpowiedzi zamieszczamy w formie oryginalnej, bez żadnej ingerencji ze strony redakcji. Odpowiedzialność za poniższe stwierdzenia i opinie biorą poszczególni kandydaci na burmistrza. Kandydatów uporządkowaliśmy alfabetycznie. Nasza debata potrwa sukcesywnie przez kilka najbliższych dni, do czasu ogłoszenia ciszy wyborczej. Siedem pytań i jedno otwarte, na zasadzie Hyde Parku. Będziemy pytać o najważniejsze sprawy w mieście, podzielimy debatę na panele dyskusyjne, w których jasno i wyraźnie będziecie mogli dowiedzieć się, jaką wizję Pionek i receptę na problemy naszego miasta mają poszczególni kandydaci na burmistrza.
Zerkają na nas z każdego praktycznie miejsca. Witryny sklepowe, słupy elektryczne i ogłoszeniowe, drzewa, potężne banery na ogrodzeniach prywatnych posesji. Im bliżej „godziny zero” tym plakatowa wojna nabiera coraz większego rozmachu. Większość kontrowersyjnych sytuacji i wzajemnych sporów, uzależniona jest od kultury osób plakatujących słupy. Obowiązuje zasada byle więcej, byle bardziej widoczny. Nieraz zaklei się przeciwnika politycznego albo dorysuje lub dopisze coś na jego plakacie. – Do tej pory nie było większych uwag dotyczących bieżącej kampanii wyborczej. Odnotowujemy jedynie sporadyczne zgłoszenia – powiedział nam zastępca komendanta pionkowskiej policji, Wojciech Madej.
Regularne przeglądy urządzeń grzewczych, okresowe czyszczenie i udrażnianie przewodów wentylacyjnych, spalinowych i dymowych. Unikanie długiego przebywania w pomieszczeniu, w którym znajduje się piec. Montaż detektorów CO w budynkach mieszkalnych. Umożliwianie cyrkulacji powietrza przez uchylanie okien i niezasłanianie otworów w drzwiach kuchni i łazienki. To zasady, które należy stosować, by uniknąć śmiertelnego zaczadzenia.
Wielka Debata w Pionki24 wkracza na półmetek. Przed wami pytanie numer 4. Zmiany w strukturze i sposobie zarządzania jednostek organizacyjnych pionkowskiego samorządu. Jak widzi to sześciu kandydatów na burmistrza miasta Pionki. Odpowiedzi zamieszczamy w formie oryginalnej, bez żadnej ingerencji ze strony redakcji.
Odpowiedzialność za poniższe stwierdzenia i opinie biorą poszczególni kandydaci na burmistrza. Kandydatów uporządkowaliśmy alfabetycznie. Nasza debata potrwa sukcesywnie przez kilka najbliższych dni, do czasu ogłoszenia ciszy wyborczej. Siedem pytań i jedno otwarte, na zasadzie Hyde Parku. Będziemy pytać o najważniejsze sprawy w mieście, podzielimy debatę na panele dyskusyjne, w których jasno i wyraźnie będziecie mogli dowiedzieć się, jaką wizję Pionek i receptę na problemy naszego miasta mają poszczególni kandydaci na burmistrza.
Wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Podziękowania za cztery lata pracy na rzecz miasta. Sesja o uroczystym charakterze, gdzie nie ma już miejsca na kłótnie i ataki personalne. Tak pewnie wyglądały ostatnie sesje kadencji 2006-2010 w większości polskich samorządów. W Pionkach było troszkę inaczej. Ostatniego dnia kadencji (piątek, 12 listopada) odbyły się trzy sesje. Na 5 godzin przed północą podjęto „strategiczną” uchwałę dla życia mieszkańców Pionek. Mianowicie zaskarżono decyzję wojewody mazowieckiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Przed wami trzecia część Wielkiej Debaty Pionki24. Tym razem pytaliśmy o autorską wizję Pionek. Co się zmieni, w którym kierunku będzie szło nasze miasto. Odpowiedzi zamieszczamy w formie oryginalnej, bez żadnej ingerencji ze strony redakcji.
Odpowiedzialność za poniższe stwierdzenia i opinie biorą poszczególni kandydaci na burmistrza. Kandydatów uporządkowaliśmy alfabetycznie. Nasza debata potrwa sukcesywnie przez kilka najbliższych dni, do czasu ogłoszenia ciszy wyborczej. Siedem pytań i jedno otwarte, na zasadzie Hyde Parku. Będziemy pytać o najważniejsze sprawy w mieście, podzielimy debatę na panele dyskusyjne, w których jasno i wyraźnie będziecie mogli dowiedzieć się, jaką wizję Pionek i receptę na problemy naszego miasta mają poszczególni kandydaci na burmistrza.
Narażał życie w Afganistanie. Przeżył minę pułapkę, która eksplodowała pod jego samochodem. Teraz wie, że już tam nigdy nie wróci. – Nigdy więcej tam nie pojadę. Życie jest zbyt piękne, żeby stracić je na polu walki. Teraz dopiero zacząłem doceniać to, co mam. Moja rodzina jest najważniejsza a nie bezsensowne wojny, które do niczego nie prowadzą – wspomina żołnierz z Pionek, który przebywał na VI zmianie w Afganistanie.
Piątkowy wieczór z Hip-hopem. W najbliższy piątek, 19 listopada w hali sportowej przy ulicy Sosnowej odbędzie się wielki koncert. Gwiazdami wieczoru będą Rahim i Grubson. Początek o godzinie 18. Bilety w cenie 20 złotych do kupienia w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury w Pionkach. Imprezę poprowadzi Tony a suport zapewnią młodzi pionkowscy raperzy Roju&Himen oraz PWL Sound System z Pionek i Pycio z Gliwic.
Rahim ma na swoim koncie współpracę ze ścisłą czołówką polskiej sceny Hip-hop. Nagrywał z Magikiem i Fokusem w niezapomnianej Paktofonice. Potem było jeszcze Pokahontaz. Współpracował również z Abradabem i L.U.C. Sprawdź drugi singiel promujący album Rahima "Podróże po Amplitudzie" TUTAJ
Uroczysta Msza Święta za ojczyznę z udziałem pocztów sztandarowych, przemarsz pod budynek Legionówki na ulicę 15 Stycznia, wciągnięcie biało-czerwonej flagi na maszt, odczytanie Apelu Pamięci. Właśnie tak w dużym skrócie wyglądały miejskie obchody 92. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Tradycyjnie wszyscy zgromadzli się pod popularną „Legionówką” i pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, przy którym wartę tego dnia pełnili harcerze. - Dzisiaj potrzeba nam, tak jak w 1918 roku wielkiej odpowiedzialności i współpracy – powiedział w swoim przemówieniu burmistrz Marek Janeczek.
Zagrało 6 drużyn a w nich ponad 50 młodych piłkarzy. Zwycięzca mógł być tylko jeden. Okazali się nim chłopcy z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Pionkach, którzy w finale pokonali po zaciętym meczu 3:2 swoich rówieśników z Suskowoli.
W czwartek na boisku „Orlik” przy PG nr1 odbył się piłkarski turniej szkół podstawowych. Z okazji Dnia Niepodległości o Puchar Prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej walczyło 6 zespołów. Podzielone one zostały na dwie grupy. Dramatycznie było w grupie B. Tutaj o wszystkim decydował bilans zdobytych bramek a wyścig o tytuł najlepszego strzelca prowadzili Marcel Grabowski z PSP5 i Marcel Jasiorowski z PSP1.
(wkrótce video) Kolejne boisko wielofunkcyjne w Pionkach zostało uroczyście otwarte. W środę zaproszeni goście przecinali wstęgę na obiekcie znajdującym się przy Liceum Ogólnokształcącym. Przypomnijmy, że całość środków na wykonanie tej inwestycji (647 tysięcy złotych) pochodziło z kasy Starostwa Powiatowego w Radomiu. Wykonawcą robót była firma Eurocourt z Radomia.
Tak, jak zapowiadaliśmy nieco ponad miesiąc temu, tegoroczne Pionkowskie Mikołajki Rockowe w Miejskim Ośrodku Kultury będą miały świetną obsadę i odbędą się w piątek, 3 grudnia. Start o godzinie 17 a bilety w cenie 15 złotych!
Zagrają pionkowskie kapele "The Bill" oraz "Mortis" (thrash metal), "Closterkeller" z charyzmatyczną wokalistką Anją Orthodox, "KBTW - Kto By To Wiedział" z Krakowa (punk, rock) i "Pajujo", grupa grająca muzykę reggae, która pochodzi z Praszki. Będzie to już III edycja tej imprezy w Pionkach. Przed rokiem w naszym mieście zagrali: Progres, heRRmo, Tabu, Farben Lehre oraz oczywiście gospodarze imprezy The Bill.
Przed wami druga część Wielkiej Debaty Pionki24. Tym razem pytaliśmy o problem najbardziej dotykający mieszkańców naszego miasta, czyli bezrobocie. Jak z nim skutecznie walczyć, jak z pożytkiem zagospodarować tereny byłego Pronitu. Odpowiedzi zamieszczamy w formie oryginalnej, bez żadnej ingerencji ze strony redakcji. Odpowiedzialność za poniższe stwierdzenia i opinie biorą poszczególni kandydaci na burmistrza. Kandydatów uporządkowaliśmy alfabetycznie. Nasza debata potrwa sukcesywnie przez kilka najbliższych dni, do czasu ogłoszenia ciszy wyborczej. Siedem pytań i jedno otwarte, na zasadzie Hyde Parku. Będziemy pytać o najważniejsze sprawy w mieście, podzielimy debatę na panele dyskusyjne, w których jasno i wyraźnie będziecie mogli dowiedzieć się, jaką wizję Pionek i receptę na problemy naszego miasta mają poszczególni kandydaci na burmistrza.
W przeciągu 20 lat tą instytucją zarządzało czterech dyrektorów, miała cztery różne siedziby. Obecnie pracuje tam ponad 60 osób. Mowa oczywiście o Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, który we wtorek obchodził jubileusz XX-lecia istnienia, połączony z Dniem Pracownika Socjalnego. Uroczystość odbyła się w sali głównej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Film przedstawiający historię, życie codzienne MOPS-u, opinie przedstawicieli instytucji współpracujących i osób związanych przez lata z MOPS, został udostępniony redakcji Pionki24 przez Panią dyrektor Jolantę Michajluk. Serdecznie dziękujemy
Rozpoczynamy Wielką Debatę w Pionki24. W naszej debacie biorą udział kandydaci na burmistrza miasta Pionki, z którymi udało nam się skontaktować i wyrazili chęć publicznej rozmowy i dyskusji na tematy ważne dla naszego miasta.
Odpowiedzi zamieszczamy w formie oryginalnej, bez żadnej ingerencji ze strony redakcji. Odpowiedzialność za poniższe stwierdzenia i opinie biorą poszczególni kandydaci na burmistrza. Kandydatów uporządkowaliśmy alfabetycznie. Nasza debata potrwa sukcesywnie przez kilka najbliższych dni, do czasu ogłoszenia ciszy wyborczej.
Dokładnie 10 boisk wielofunkcyjnych typu Orlik wybudowano w tym roku w regionie radomskim. Jednym z nich jest nasz pionkowski, ulokowany przy Publicznym Gimnazjum numer 1. Ostatnia w tej kadencji, poniedziałkowa sesja Sejmiku Mazowsza przyniosła dobre wieści dla naszego samorządu. Radni zdecydowali o dodatkowym podziale pieniędzy. Każda z gmin w regionie radomskim dostanie po 100 tysięcy złotych do budowy „Orlika”.
Siedem pytań i jedno otwarte, na zasadzie Hyde Parku. Będziemy pytać o najważniejsze sprawy w mieście, podzielimy debatę na panele dyskusyjne, w których jasno i wyraźnie będziecie mogli dowiedzieć się, jaką wizję Pionek i receptę na problemy naszego miasta mają poszczególni kandydaci na burmistrza. Liczymy, że wszyscy zechcą wziąć udział w Wielkiej Debacie Pionki24. Na chwilę obecną mamy zagwarantowany udział większości z kandydatów. Startujemy już od wtorku i przez następne dni sukcesywnie będziemy zamieszczali odpowiedzi potencjalnych burmistrzów Pionek.
Głównym tematem czwartkowego spotkania w Przedszkolu nr 2 przy Alejach Lipowych był problem braku placu zabaw na terenie tej placówki. Burmistrz Marek Janeczek musiał odpowiedzieć na wiele trudnych pytań a rodziców najbardziej interesowało kiedy plac zabaw dla ich dzieci powstanie i jakie będą tego koszta. – Chcielibyśmy się skupić konkretnie na temacie placu zabaw, bo w tym momencie to jest dla nas najważniejsze. Przyjeżdżają ludzie z zewnątrz i dziwią się, że przy przedszkolu nie ma kompletnie żadnych huśtawek czy innych urządzeń dla dzieci. Od czterech lat oczekujemy na place zabaw i chcemy deklaracji, że w tym budżecie, przedszkola dla naszych dzieci będą sprawą priorytetową – mówili rodzice.
Przez nieco ponad miesiąc Rada Miasta w Pionkach pozostawała bez przewodniczącego. O całej sprawie informowaliśmy kilkakrotnie. Teraz znamy ostateczne rozstrzygnięcia. Głos w sporze zabrał wojewoda mazowiecki, który rozstrzygnięciem nadzorczym stwierdził nieważność uchwał o odwołaniu z funkcji przewodniczącego RM Dariusza Dolegi i powołaniu na jego miejsce Krzysztofa Miśkiewicza. Smaczku temu konfliktowi dodawał fakt, że rozpoczął się zaledwie na miesiąc przed końcem kadencji Rady Miasta.
Każdego dnia kontrolują przejście graniczne z Serbią. Do ich codziennych zadań należą patrole w okolicach mostu przy miejscowości Mitrowica, który jest głównym punktem zapalnym w Kosowie i dzieli miasto na część serbską i albańską. Dwaj żołnierze z Pionek są jednymi z członków Polskiego Kontyngentu Wojskowego i w ramach XXIIII zmiany pełnią misję stabilizacyjną w Kosowie. Jak sami przyznają najbardziej brakuje im polskiego jedzenia, bo w menu dominuje typowo amerykański fast-food.
Kosowo. Państwo o powierzchni nieco ponad 10 tysięcy kilometrów kwadratowych. Dla porównania obszar naszego województwa, czyli Mazowsza jest trzy razy większy. Niepodległość ogłoszona w 2008 roku. Kosowo zamieszkiwane jest przez ponad 2 miliony ludzi, z czego 92% stanowią albańczycy a reszta to serbowie. Stolicą kraju jest Prisztina a najbardziej zapalnym miastem Mitrovica, a dokładniej ujmując to most dzielący to miasto na część serbską i albańską.
Ponad 600 hektarów terenu. Mnóstwo opuszczonych budynków i hal produkcyjnych. Wprost idealny teren do ćwiczeń dla oddziałów specjalnych służb mundurowych. W miniony czwartek i piątek na terenie dawnego Pronitu odbywały się ćwiczenia Grup Interwencyjnych Służby Więziennej z całego kraju. Do naszego miasta przyjechali członkowie GISW z Łodzi, Wrocławia, Rzeszowa, Lublina czy Warszawy-Mokotów.
Grupy Interwencyjne Służby Więziennej to całkowicie nowy twór. Powołane zostały do życia 31 marca 2010 roku. Na terenie całej Polski istnieje obecnie 15 takich grup. Ich głównym zadaniem jest podejmowanie działań w sytuacji szczególnego zagrożenia związanego z pożarem, katastrofą lub klęską żywiołową, które mają miejsce na terenie zakładów karnych albo podczas transportowania więźniów. GISW zajmują się również zabezpieczaniem i konwojowaniem „niebezpiecznych” osadzonych.
Nasza publikacja o planowanej inwestycji warszawskiej firmy EZO, która na terenie dawnego Pronitu planuje wybudowanie zakładu odzysku energii z odpadów plastikowych, spotkała się ze sporym odzewem. Mieszkańcy Pionek do 1 listopada mieli możliwość składania skarg i wniosków do Urzędu Miasta w tej sprawie. Jak się okazuje w ciągu kilku dni zebrali ponad 800 podpisów pod petycją, która wyraża swój sprzeciw i zdecydowane nie dla lokalizacji zakładu na dawnym Pronicie.
Pół wieku razem. Dwanaście par małżeńskich z Pionek obchodziło uroczyście Złote Gody. Podczas sobotniej imprezy w Miejskim Ośrodku Kultury otrzymali medale przyznane przez śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z okazji 50-cio lecia pożycia małżeńskiego. Medale w asyście pracowników Urzędu Stanu Cywilnego wręczał burmistrz Marek Janeczek.
W najbliższą niedzielę na boisku w Jedlni zapadną decydujące rozstrzygnięcia w 12. Turnieju o Puchar Wójta Gminy Pionki.
Skład finału jest taki sam, jak przed rokiem. O miano najlepszych zagrają piłkarze z Jedlni i Czarnej. Na boisko wybiegną także policjanci, którzy zmierzą się z Reprezentacją Gminy Pionki.
Balony pofrunęły w górę, padły pierwsze bramki, wstęga przecięta, odśpiewano „We are the champions” a to znaczy, że pierwszy pionkowski kompleks boisk wielofunkcyjnych „Orlik” możemy uznać za otwarty. Przecięcie wstęgi odbyło się w piątkowe południe na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 przy ulicy Leśnej. Nie brakowało strzałów na bramkę w wykonaniu miejscowych samorządowców i zaproszonych gości. Odbył się również pokazowy mecz tenisa ziemnego a o puchary rywalizowali młodzi piłkarze ze szkół podstawowych.
Na ostateczne decyzje przyjdzie jeszcze poczekać ponad miesiąc, ale pionkowski samorząd zrobił olbrzymi krok w kierunku pozyskania ponad 2,5 miliona złotych na przebudowę ulic Leśna, Partyzantów, Wesoła. Wniosek złożony w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” został wstępnie zakwalifikowany do dofinansowania. Zajął 23 miejsce na 148 złożonych wniosków i uzyskał 116 punktów.