Pierwsza dym w szkole zauważyła jedna z nauczycielek. Dyrektor Grzegorz Siek zarządził ewakuację wszystkich uczniów. Straż Pożarna zareagowała błyskawicznie. Dla ewakuowanych osób rozłożono dwa namioty pneumatyczne. W czasie akcji jeden ze strażaków zatruł się dymem, konieczna była reanimacja i szybka interwencja karetki pogotowia.
Parkujmy rozsądnie i stosujmy się do wskazówek policjantów. Prawa strona jezdni jadąc od ulicy Kozienickiej ma być praktycznie wolna od samochodów. Funkcjonariusze policji już od godziny 6 rano będą kierować ruchem, wskazywać miejsca parkingowe. Zadbają również o porządek i prawidłowe rozstawienie, tak aby nie blokowali ruchu, handlarzy wiązankami i zniczami. Takie są główne cele tegorocznej Akcji „Znicz” przy cmentarzu na ulicy Kozienickiej. Podstawowym celem akcji jest zapewnienie możliwie jak najlepszego przepływu ludzi i pojazdów.
(Zobacz video) Od ponad dwóch miesięcy mieszkańcy Pionek są czujnie obserwowani przez 12 kamer działających w ramach Centrum Monitoringu miejskiego. W czwartek uroczystego przecięcia wstęgi w siedzibie monitoringu dokonali nadinspektor Ryszard Szkotnicki, Komendant Wojewódzki Policji i burmistrz Marek Janeczek. - Skuteczna walka z przestępczością nie może być prowadzona tylko przez policję. Powinna być prowadzona przez samorządy, społeczność lokalną. Musimy współpracować – powiedział na uroczystej inauguracji pionkowskiego Centrum Monitoringu, nadinspektor Szkotnicki.
Konieczna była szybka interwencja SAT – Sekcji Antyterrorystycznej. Oddziały specjalne uzbrojone w broń długą zaatakowały z ziemi i powietrza. Terroryści nie mieli żadnych szans na reakcję. Sytuacja wyglądała naprawdę groźnie. Spacerujący przez Plac Konstytucji 3 Maja przechodzień zauważył, że stojący na balkonie hotelu „Olimpic” mężczyzna ma w ręku karabin maszynowy. Wystraszony natychmiast zawiadomił policję. Okazało się, że w hotelu przebywają niebezpieczni i uzbrojeni przestępcy. Padają strzały, interweniują policyjni negocjatorzy i antyterroryści.
Już kilka tygodni temu typowaliśmy kandydatów na burmistrza Pionek. Jak się okazuje nasze prognozy były w 100% trafne. W środę o godzinie 24 upłynął termin zgłaszania osób, które będą walczyły o fotel burmistrza. Do ostatecznej rozgrywki, 21 listopada stanie 7 kandydatów. Ewentualna druga tura 5 grudnia i wtedy poznamy nazwisko osoby, która przez najbliższe 4 lata będzie rządziła Pionkami.
Ćwiczenia dowódczo-sztabowe z udziałem wydzielonych sił i środków Policji a potem uroczyste otwarcie Centrum Monitoringu w Pionkach. Te dwie imprezy odbędą się w czwartek w naszym mieście. Początek ćwiczeń o godzinie 11 przy hotelu "Olimpic" na Placu Konstytucji 3 Maja. - W czasie ćwiczeń policyjni antyterroryści będą ćwiczyć zatrzymywanie groźnych bandytów, swoje umiejętności będą mieli okazję sprawdzić policyjni negocjatorzy. Odbędzie się także symulowany pożar i ewakuacja jednego z budynków - informuje Magdalena Siczek-Zalewska z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji. Ćwiczenia potrwają ponad godzinę a po nich nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi w działającym od kilku tygodni Centrum Monitoringu.
W związku z zamieszczonymi artykułami na stronach internetowych dotyczącymi budowy Zakładu odzysku energii z odpadów, opakowań powstało wiele niedomówień i niejasności. Zgodnie z ustawą z dnia 9 października 2008r. Dz.U. 2008. Nr 199 poz. 1227 z późniejszymi zmianami każda planowana inwestycja związana z oddziaływaniem na środowisko powinna być konsultowana z udziałem społeczeństwa.
Na jedno miejsce w pionkowskiej Radzie Miasta przypada ponad 10 chętnych. W miniony piątek (24 października) zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na radnych do Rady Miasta, rad gmin, powiatów i sejmików województw. W wyborach samorządowych, które odbędą się 21 listopada będziemy mogli wybierać spośród 228 osób i 8 Komitetów Wyborczych. Tylu potencjalnych kandydatów chce przez następne 4 lata zasiadać w pionkowskiej Radzie Miasta.
Miała być promocja miasta a jak na razie jest niewypał. Firma odpowiedzialna za stworzenie w sieci oficjalnej strony miasta Pionki przyznaje się do opóźnień, ale jednocześnie twierdzi, że wygląd serwisu został zaakceptowany przez urzędników.
Jeszcze do niedawna oficjalny serwis pionkowskiego urzędu straszył archaicznym wyglądem. Wszystko miało się zmienić dzięki programowi „Obywatel on-line”, pod którym to kryje się informatyzacja UM i miejskich jednostek użyteczności publicznej. Jednym z punktów tego programu było postawienie całkowicie nowej strony. Miał być nowy wygląd, lepsza funkcjonalność. Strona przyjazna i promująca miasto. Adres pionki.pl bije przecież po oczach wszystkich kierowców wjeżdżających do Pionek, bo został umieszczony na „witaczach”.
Zjeżdżają na linach z dachu, wkraczają do pokoi hotelowych. Potem następuje ewakuacja dzieci z pobliskiej szkoły. Tak może wyglądać scenariusz ćwiczeń służb specjalnych, które w najbliższych dniach odbędą się w Pionkach.
Policjanci z SAT (Sekcji Antyterrorystycznej) od kilku dni dopracowują poszczególne elementy nadchodzących ćwiczeń. Redakcji Pionki24 udało się uwiecznić członków oddziału specjalnego podczas zjeżdżania na linach z dachu hotelu „Olimpic” przy Placu Konstytucji 3 Maja. W ćwiczenia będą zaangażowane wszystkie służby, policja, straż pożarna czy pogotowie. Scenariusz przewiduje ponad godzinną akcję a jedną z jej części będzie ewakuacja uczniów z pobliskiego Publicznego Gimnazjum numer 2. Organizatorem ćwiczeń jest Komenda Wojewódzka Policji przy współudziale miasta Pionki.
Daniel Kołodziej i Katarzyna Sułek jako jedyna polska para przebili się do ścisłego finału Mistrzostw Świata Boogie Woogie, które zakończyły się w sobotę późnym wieczorem w szwajcarskim mieście Schaffhausen. Zgodnie z przewidywaniwami ich głównymi rywalami w decydującej fazie były pary ze Skandynawii. Daniel i Kasia w Szwajcarii wytańczyli sobie trzecie miejsce na podium, za które otrzymali brązowe medale! Jako jedyni przedstawiciele Polski. Finałowa siódemka to 4 pary ze Szwecji, 2 z Norwegii i nasi "jedynacy" z Klubu Tańca "KICK".
Zobacz zmiany, jakie zostały wprowadzone w ubieganiu się o paszport. Nowe zasady obowiązują od czwartku 21 października.
Najważniejsze zmiany to wprowadzenie nowego wzoru wniosku oraz obowiązek złożenia tylko jednego zdjęcia. - Nowy wniosek wprowadza kilka ułatwień. Zawiera oświadczenie zgody rodziców na wydanie paszportu dla dziecka, które dotychczas było dostępne na oddzielnym formularzu – informuje Ivetta Biały, rzecznik wojewody mazowieckiego.
(List do redakcji). Według synoptyków to ostatnie chwile na łapanie promieni słonecznych tegorocznej jesieni. Na przełomie miesiąca października/listopada pogoda ma się zdecydowanie zmienić.
Przez ostatnie tygodnie zimne poranki nie napawają optymistycznie by rozpocząć swój dzień z uśmiechem na twarzy. W ciągu dnia słońce rozgrzewa nas jednak na tyle, by w taki dzień jak niedziela wybrać się na jesienny spacer.
Pionki i okolice to idealne miejsce do zaczerpnięcia świeżego powietrza. Wokół miasta las, pomniki przyrody i ciekawe miejsca, które warto odwiedzić. Jednym z nich są „Królewskie Źródła”.
Spuszczali się na linach z dachu. Na twarzach maski. Czarne hełmy na głowach a na plecach karabiny maszynowe. Tak wyglądali radomscy policjanci z SAT (Sekcji Antyterrorystycznej), którzy w piątkowe południe przeprowadzili akcję w budynku hotelu „Olimpic” przy Placu Konstytucji 3 maja. To były tylko przygotowania i ćwiczenia do większych manewrów, które odbędą się na terenie Pionek w ciągu najbliższych kilkunastu dni.
Średnio około 15-20 minut zajmuje wymiana czterech opon na zimowe w jednym z pionkowskich warsztatów samochodowych. Koszt takiej usługi to kwota od 50 złotych wzwyż. W tym sezonie kierowcy wcześniej zaczynają wymieniać opony, bo chcą unikać kolejek.
Meteorolodzy zapowiadają pierwsze opady śniegu na przełom października i listopada. Do sezonu zimowego przygotowują się nie tylko drogowcy, ale i właściciele samochodów. Podstawą jest wymiana opon na zimowe, do tego dochodzi sprawdzenie płynu chłodniczego, wymiana płynu w spryskiwaczach a można również skorzystać z coraz popularniejszego pompowania kół azotem. Sprawdziliśmy ile kosztują zimowe przygotowania kierowców:
Planowany koszt inwestycji to ponad 55 milionów złotych. Inauguracja działalności nowej linii technologicznej może nastąpić w drugiej połowie 2012 roku. Pracę będzie mogło tam znaleźć około 50 osób. Tak wyglądają plany warszawskiej firmy EZO S.A., która na terenie dawnego „Pronitu” chce wybudować zakład odzysku energii ze zmieszanych odpadów opakowaniowych, głównie plastikowych. Obecnie inwestycja znajduje się na etapie uzyskiwania decyzji środowiskowej.
W związku z profilem działalności spółki EZO konieczne jest przeprowadzenie postępowania z udziałem społeczeństwa. Mieszkańcy Pionek mają czas do 1 listopada, aby zapoznać się z raportem, który opisuje oddziaływanie tej inwestycji na środowisko naturalne. Firma EZO S.A. złożyła raport w Urzędzie Miasta. Do 1 listopada wszyscy zainteresowani mają możliwość składania skarg i wniosków w postępowaniu wymagającym udziału społeczeństwa. Wszelkie uwagi można zgłaszać ustnie, pisemnie lub za pomocą maila do pionkowskiego magistratu
Coraz więcej stoisk ze zniczami i wiązankami. Część handlowców w październiku zmienia branżę, zwiększa się również asortyment w marketach. To znak, że wielkimi krokami zbliża się Dzień Zmarłych, tradycyjnie obchodzony 1 listopada.
Potrzeba było prawie 9 miesięcy ciężkich negocjacji, ustalania skomplikowanego procesu montażu, ale wreszcie udało się. Trzy tablice informacyjno-promocyjne zwane popularnie „Witaczami” stoją na rogatkach Pionek i z(ż)apraszają do naszego miasta.
O zakupie witaczy informowaliśmy na początku marca. Pierwotnie występował problem z ich montażem do podłoża, potem prowadzono negocjacje z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich i Zarządem Dróg Powiatowych odnośnie ich umiejscowienia. Ciężko uwierzyć, że taka operacja wymagała aż 9 miesięcy. Na szczęście koniec wieńczy dzieło i od środy 20 października trzy tablice witają podróżnych przy wjeździe do Pionek. Koszt zakupu trzech kompletów tablic wyniósł około 14 tysięcy złotych. Są one dobrze widoczne również po zmroku. Wykonane są z blachy ocynkowanej oklejonej folią samoprzylepną z nadrukiem w jakości foto.
Trzy pary z pionkowskiego Klubu Tańca „KICK” wezmą udział w sobotnich Mistrzostwach Świata Juniorów Boogie Woogie, które odbędą się w szwajcarskim mieście Schaffhausen. Głównymi rywalami naszej czołowej pary Daniel Kołodziej i Katarzyna Sułek będą tancerze ze Skandynawii. – W ciągu mojej 20-letniej pracy trenerskiej zdobyłam po cztery razy vice-mistrzostwo świata i Europy a nigdy jeszcze nie zagrali mi hymnu Polski. Może uda się w sobotę – powiedziała nam trenerka tańca w klubie „KICK”, Lidia Żuchowska.
Radny pionkowskiej Rady Miasta, Krzysztof Miśkiewicz złożył we wtorek do Prokuratury Rejonowej w Zwoleniu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez wojewodę mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego. – Moim zdaniem wojewoda przekroczył swoje uprawnienia wynikające z ustawy. Zresztą uzasadnienie mojego zawiadomienia jest powszechnie znane. Mam nadzieję, że Prokuratura zajmie się tą sprawą w trybie wyborczym – powiedział Miśkiewicz.
Dla wszystkich miłośników tańca mamy świetny prezent. Tylko w Pionki24 będziecie mogli obejrzeć obszerny skrót z rozegranego w sobotę w hali sportowej IV Turnieju Tańca Boogie Woogie - Finału Grand Prix Pucharu Polski. Zobaczcie jak sobie radzili pionkowscy tancerze z Klubu Tańca "KICK", vice-mistrzowie świata z Zielonej Góry w Street Dance, formacja "Flesz" - vice-mistrzowie Polski w Lindy Hop, najlepsze pary pionkowskich zawodów Boogie Woogie i wielu innych. Zapraszamy!
Ten kto nie robi kroku naprzód, cofa się. Zgodnie z tą maksymą prężnie rozwija się redakcja Pionki24. Zaczynaliśmy całkiem niedawno a dzisiaj możemy nieskromnie uznać się za potentata na pionkowskim rynku mediów. Ten sukces zawdzięczamy również Wam, naszym czytelnikom. Dzięki mieszkańcom Pionek mieliśmy mnóstwo interesujących zdjęć i zwracaliśmy uwagę na drażniące Was problemy. Chcemy być jeszcze bliżej naszych czytelników i dlatego oprócz kontaktu mailowego, telefonicznego i za pośrednictwem komunikatora gadu gadu, zdecydowaliśmy się na kolejny poważny krok. Od ponad tygodnia działa już redakcja Pionki24! Redakcja mieści się w budynku dawnych Roków Sądowych obok Placu Konstytucji, wejście od strony wydziału ksiąg wieczystych (budynek przy ulicy Kolejowej 101).
Atrapy fotoradarów mają zniknąć z dróg. Jeżeli znowelizowane przepisy o ruchu drogowym wejdą w życie, to atrapy fotoradarów odejdą do lamusa. Przy drogach będą mogły jedynie stać działające radary, które będą dobrze oznakowane i widoczne. W dużym skrócie oznacza to, że jeżeli przy drodze zostanie postawiony fotoradar, to tylko i wyłącznie z zainstalowanym urządzeniem rejestrującym.
Pionkowska atrapa od kilku lat stoi na Alei Jana Pawła II, obok budynku starej poczty. Tablica informująca o kontroli prędkości znajduje się naprzeciwko kościoła Świętej Barbary. Rodzimi kierowcy od dawna nie zwracają na nią uwagi i wątpliwe, żeby ktoś zdejmował z tego powodu nogę z gazu. Zresztą wystarczy odwiedzić kilka stron lub pierwsze lepsze forum internetowe poświęcone antyradarom, by dowiedzieć się, że urządzenie w Pionkach nie działa. Niektórzy nie omieszkali skomentować nawet tego w dość żartobliwy sposób. – Atrapa aktualnie celuje w jadących w stronę Radomia, bo czasami mierzyła prędkość pociągów „tak była ustawiona” – pisze jeden z kierowców z Radomia.
(Zobacz zdjęcia) To było podwójne święto. Nie tylko miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, ale także jubileusz XV-lecia istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej numer 5 imienia Jana Pawła II. Poniedziałkowe uroczystości odbyły się na ludową nutę. Dlatego nie mogło zabraknąć staropolskiego chleba ze smalcem, ogórków kiszonych i kwasu chlebowego.
Galeria zdjęć TUTAJ
To jedna z najstarszych tego typu imprez w Polsce. W tym roku odbędzie się już 64. Edycja motocyklowej „Pogoni za lisem”. Niestety amatorzy dwóch kółek nie przyjadą, jak w ostatnich 3 latach do Pionek. Jak powiedzieli nam organizatorzy, władze miasta kompletnie nie były zainteresowane promocją tej imprezy. Dlatego też 64 „Pogoń za lisem” odbędzie się 6 listopada w miejscowości Romanówka koło Siemiatycz.
(Zobacz Video) Przyjechali specjalnie z Zielonej Góry, żeby dać pionkowskiej młodzieży lekcję tańca w stylu Hip Hop. Mowa o Formacji Open „Bugs”, która jest aktualnym vice-mistrzem świata juniorów w tańcu ulicznym. Srebrny medal wywalczyli nie tak dawno w angielskim Blackpool. Warsztaty taneczne z ich udziałem, które odbyły się w ostatni piątek w Miejskim Ośrodku Kultury, cieszyły się naprawdę sporym powodzeniem. Na parkiecie zameldowało się ponad 50 osób a spora część grupy z warsztatów zaledwie po 3 godzinach wspólnych treningów zatańczyła w sobotę w hali sportowej podczas Grand Prix Pucharu Polski Boogie Woogie.
Formacja Taneczna Open „Bugs” z Zielonej Góry istnieje już od 27 lat. Na początku zajmowali się rock and rollem a od 10 lat prezentują różne formy tańca, w tym Street Dance i związany z nim Hip Hop.
(zobacz galerię zdjęć) Po raz kolejny Pionki stały się stolicą Boogie Woogie. W sobotę w hali sportowej odbył się Finał Grand Prix Pucharu Polski. Był to jednocześnie IV Turniej Tańca Boogie Woogie Ziemi Radomskiej o Puchar Starosty Radomskiego. Przez cały 2010 rok czołowe pary taneczne z całej Polski gromadziły punkty na zawodach a podsumowaniem tych zmagań była właśnie sobotnia impreza. Turniej uroczyście otworzyli burmistrz Pionek, Marek Janeczek; dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Bożena Nakonieczna i Włodzimierz Bojarski ze Starostwa Powiatowego w Radomiu.
To będzie prawdziwe taneczne szaleństwo. Taniec uliczny, disco, boogie-woogie. Finał Grand Prix Pucharu Polski - IV Turniej tańca boogie-woogie a w roli głównej vice-mistrzowie świata z Pionek, Katarzyna Sułek i Daniel Kołodziej. Tych, którzy kochają taniec po prostu nie może zabraknąć w sobotę w hali sportowej przy ulicy Sosnowej.
Drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu Placu Konstytucji 3 maja wygrała firma "Granit" ze Strzegomia. Przypomnijmy, że pierwszy przetarg nie został rozstrzygnięty, gdyż wszyscy oferenci wycenili swoje usługi na wyższą kwotę, niż jest przeznaczona w budżecie miasta na remont centralnego placu Pionek. Od momentu podpisania umowy firma ze Strzegomia będzie miała 1,5 miesiąca na zakończenie prac. Całkowity koszt remontu to 348 tysięcy złotych. W przetargu przepadły propozycje dwóch innych firm, które przedstawiły wyższe oferty: Interbud z Radomia zaproponował 396 tysięcy a "Inodom" Kamienie Naturalne z Węgierskiej Górki aż 449 tysięcy. Strzegomska firma "Granit" działa na rynku od 2001 roku. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt realizacji na terenie całej Polski oraz za granicą. W ubiegłych latach firma ta świadczyła swoje uslugi dla Radomia. Układała kostkę w okolicach Starego Miasta Kazimierzowskiego (ulice Szewska i Mickiewicza), wykonywali również nawierzchnię ulicy Struga czy Żeromskiego. Na swoim koncie mają również prace przy parkingu Senatu w Berlinie.
Gruntownie wyremontowany Dworzec PKP Pionki Zachodnie miał służyć pasażerom i zapewniać większy komfort oczekującym na pociąg. Jak się okazuje zmienił się w miejsce spotkań i przesiadywania dla mieszkańców Pionek, którzy tak naprawdę bezdomnymi nie są. – Byłem ostatnio przypadkiem na dworcu i przy wejściu mijała mnie kobieta z zatkanym nosem. Tam nie można wytrzymać ze smrodu – powiedział naszej redakcji pan Mirek z ulicy Sienkiewicza.