Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Chwila, na którą czekało wielu. Odmieniony Pionkowski Manhattan oficjalnie otwarty!
Dodał: DL, 17-12-2021 15:03, odsłon: 2583
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Nowoczesny Pionkowski Manhattan, który od wielu lat był miejską kolebką handlu, został oficjalnie otwarty. Dotychczasowe fatalne warunki zastąpiono nowoczesnymi udogodnieniami i godnymi warunkami na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

Kompleksowa przebudowa miejsca handlu była możliwa dzięki współpracy burmistrza Roberta Kowalczyka z Samorządem Województwa Mazowieckiego, które przekazało na ten cel dwa miliony złotych. Wykonawcą tej inwestycji była lokalna firma Marcbud, której właścicielem jest Marek Baran. Oficjalne otwarcie odmienionego Pionkowskiego Manhattanu odbyło się w piątek, 17 grudnia o godzinie 13:30. Tak więc już od teraz, w tym historycznym dla Pionek miejscu, na nowo zacznie kwitnąć handel, ale tym razem w nowoczesnych i komfortowych warunkach, zarówno dla sprzedawców jak i klientów.

 

Podczas otwarcia obecni byli przedstawiciele władz samorządowych miasta Pionki z burmistrzem Robertem Kowalczykiem oraz wiceburmistrz Kamilą Kaczorowską na czele, przedstawiciele rady miejskiej i lokalnych jednostek samorządowych. Poświęcenia targowiska dokonał ksiądz proboszcz parafii NMP w Pionkach Mariusz Wincewicz. Po otwarciu na każdego z przybyłych mieszkańców czekała słodka niespodzianka.

 


 

Podczas uroczystego otwarcia targowisko odwiedził wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski. – Odkąd burmistrzem Pionek został pan Robert Kowalczyk to powiem szczerze, że miałem z nim na samym początku kilka rozmów, z czego jedną zapamiętałem szczególnie. W tej rozmowie wyraźnie podkreślał, że bardzo ważne dla niego jest, aby targowisko Manhattan zyskało nowy blask i nową jakość. Muszę powiedzieć panie burmistrzu, że kolejne nasze spotkania i notoryczne powtarzanie tego, że Manhattan potrzebuje środków wsparcia finansowego Samorządu Województwa Mazowieckiego przyniosły efekt. To były ponad 2 miliony złotych, które dzięki montażowi finansowemu, dokonanemu we współpracy Samorządu Miasta Pionki i Samorządu Województwa Mazowieckiego udało się zdobyć i zapewnić targowisku nowy blask. Ja tutaj bywałem kilkanaście lat temu, później również podczas kilku kampanii odwiedzałem między innymi targowisko i muszę powiedzieć, że widząc dzisiaj te wszystkie obiekty, które powstały, rzeczywiście wydaje się, że będziecie państwo mieli wspaniałe miejsce do robienia zakupów. Miejsce trochę kultowe, które zawsze mieszkańcy Pionek chcieli, aby zyskało nowy blask. Gratuluję państwu tej inwestycji. Gratuluję także dobrej współpracy rady miasta, radnych, którzy są na tym otwarciu i gratuluję przede wszystkim podjęcia wyzwania panu burmistrzowi. Naprawdę Robercie, bardzo serdecznie Ci tego gratuluję. Zrobiliśmy w Pionkach kilka wspólnych inwestycji i na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo. Obiecuję, że dzisiejsze spotkanie i półgodzinna rozmowa z panem burmistrzem przyniesie kolejne owoce naszej dobrej współpracy – mówił podczas otwarcia Manhattanu wicemarszałek Rafał Rajkowski.

 


 

Następnie głos zabrał burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk. – Drodzy mieszkańcy, nie będę ukrywał, że mamy w samorządzie Mazowsza swojego przyjaciela jakim jest pan wicemarszałek Rafał Rajkowski, który widzi nasze potrzeby i widzi, że mamy dobre pomysły, wspierając nas w ich realizacji. Manhattan to jest jedna z rzeczy, które wspólnie robimy. Wystarczy się dzisiaj rozejrzeć, stare Kasyno Urzędnicze, zadaszenie lodowiska, ulice Słowackiego i Krzywa to również pieniądze z Samorządu Województwa Mazowieckiego. Bardzo serdecznie panie marszałku dziękuję. Cieszę się, że Pionki są na mapie inwestycyjnej Mazowsza i na tej mapie na pewno, przynajmniej do końca kadencji będą. Ktoś by pomyślał – Manhattan Pionki, ale dlaczego nie, proszę księdza – cuda się zdarzają. Mamy Manhattan w Pionkach, bardzo się z tego cieszę, korzystajmy z tego, przychodźmy tutaj. Pracują tutaj nasi mieszkańcy, znajdziemy także tutaj wszystko co dobre i świeże i nareszcie w godnych i dobrych warunkach. Chciałbym żeby Pionki dalej stawiały na rozwój, a ja na pewno i moi współpracownicy chcemy was zapewnić – stawiamy na Pionki, nie stawiamy na partię, nie stawiamy na siebie, stawiamy na Pionki – mówił burmistrz Robert Kowalczyk.

 


 

Plac targowy został utwardzony, nawierzchnię targowiska wykonano z betonowej kostki brukowej. Teren został w pełni oświetlony. Wykonano także nową instalację oświetleniową na terenie targowiska. Oświetlenie jest wykonane za pomocą opraw LED, które zamontowano na stalowych słupach parkowych.

 


 

Na targowisku została wykonana sieć kanalizacji sanitarnej odprowadzająca ścieki bytowe. Na placu pojawiła się sieć elektroenergetyczna oraz instalacja fotowoltaiczna. Zasilanie fotowoltaiczne pokrywać będzie w 50% jej zapotrzebowania na oświetlenie terenu targowego.

 


 

Targowisko zostało także wyposażone w kanalizację deszczową odprowadzającą wody opadowe z powierzchni dachu oraz terenów utwardzonych. Powstały zadaszone stoiska handlowe o konstrukcji stalowej kryte poliwęglanem wielokomorowym, które zajmują co najmniej połowę powierzchni handlowej. Pod zadaszeniem znalazły się stoiska do sprzedaży koszyczkowej.

 

Wykonane zostało siedem miejsc parkingowych, w tym stanowisko postojowe dla niepełnosprawnych i miejsce dla tak zwanego handlu „obwoźnego”. Wybudowane zostały całoroczne pawilony handlowe z płyty warstwowej, łącznie 24 stoiska. Pojawiły się także elementy małej architektury takie jak wiata śmietnikowa czy stojaki dla rowerów.

 


 


 


 


 


 


 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
VIP
Podsumujmy zatem listę inwestycji, które oddano w tym roku w naszej miejscowości :
1. Rewitalizacja terenu nad stawem

2. Błonia
3. ul Słowackiego (PSL)

4. nowy budynek szpitala

5. ul. Spacerowa/Polna

6. Manhattan


Taki gospodarz w mieście to złoto !

Dodane obrazki:
17-12-2021, 18:10:20
+ 4
- 3
odpowiedz
Dla mnie najlepszy jaki mógł być w naszym mieście
17-12-2021, 19:51:32
0
0
odpowiedz
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Powiat Radomski
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu i uczniowie szkół powiatowych:...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Nowoczesny Pionkowski Manhattan, który od wielu lat był miejską kolebką h...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Aktualnie trwają intensywne prace budowlane przy budowie zadaszenia sztucznego l...
Wicewojewoda Artur Standowicz oraz wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska. Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Uroczystość podpisania umowy z udziałem wicewojewody Artura Standowicza odbyła s...
Fot. archiwum Pionki24
Grupa Tymex Boxing Promotion organizowała najlepsze w Polsce gale bokserskie w 2...
„Practice makes perfect” powtarzają Anglicy i nie da się ukryć, że w...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Ulica Kolejowa w Pionkach została zamknięta dla ruchu. Prowadzone są tam prace r...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 oraz Ośrodka Szkolenia Komendy ...
fot.PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" szuka pracowników na stanowis...
W tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samor...
Fot. Marcin Kucewicz
Już można oglądać w radomskiej Elektrowni rewelacyjną wystawę fotograficzną Wojc...
Foto/wideo: Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W maleńkim zrujnowanym domu w niewielkiej wsi Kamyk, w gminie Pionki, mieszka 51...
Fot. esesja.tv
W piątek, 10 grudnia radni Powiatu Radomskiego podczas sesji nadzwyczajnej wyraz...
Fot. Policja Mazowiecka
Podczas tygodniowych działań grupy SPEED na terenie miasta i powiatu radomskiego...
Przedstawiamy kalendarz projekcji kina w Mazowieckim Centrum Sztuki Współ...
Fot. archiwum Pionki24/www.pionki.pl
Od 8 do 9 grudnia odbyło się 11. Forum Rozwoju Mazowsza, najważniejsze wydarzeni...
Fot. archiwum - Nadleśnictwo Kozienice
Na krwiodawców, którzy 16 grudnia podzielą się z potrzebującymi da...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Mówi się, że sercem miasta jest jego stolica handlu, a bez wątpienia taki...
fot.MOK
W czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje rejonowe ...
Fot. czytelnik
W czwartek, 9 grudnia w miejscowości Suskowola doszło do tragicznego w skutkach ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jednym z najczęściej wybieranych materiałów na ubrania jest bawełna. To połączenie wygody, wysokiej jakości i trw...
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Polsce. Teraz dzięki nowo otwartej plac&oa...
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992