W niedzielę, 19 grudnia, rozpoczyna się przerwa świąteczno-noworoczna na Akademii Szerokich Horyzontów oraz Uniwersytecie Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Zajęcia stałe wrócą 10 stycznia. Oczywiście w tym czasie będzie można korzystać z pozostałej oferty jednostki.
W czwartek, 16 grudnia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, odbył się Koncert Galowy XII Konkursu Kolęd i Pastorałek „Na Ten Nowy Rok”, połączony z prezentacją wierszy poetów z Grupy Poetyckiej „Erato”.
Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Pełny najpiękniejszych tradycji, wspólnych chwil, emocji przeżywanych razem. Ostatnia „wykładowa” w tym roku środa była, więc dla słuchaczy kozienickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku świetną okazją do złożenia sobie życzeń oraz symbolicznego „podzielenia się” opłatkiem. W tym wyjątkowym dniu odbył się także wyjątkowy spektakl lalkarski.
Powrót płatnej oferty Kozienickiego Domu Kultury otwiera nowe możliwości i umożliwia organizację kolejnych działań dla mieszkańców gminy Kozienice. Wśród nich będą zajęcia dla osób dorosłych, które ruszą już w lutym. Póki co, jednostka ogłosiła konkurs na instruktorów do prowadzenia tych warsztatów. Oferty przyjmowane będą do 14 stycznia.
Po raz kolejny Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka dołączył do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od piątku, 10 grudnia, w Centrum Kulturalno-Artystycznym stoi Skarbona Stacjonarna akcji. Datki do niej będą zbierane aż do dnia Wielkiego Finału, czyli do 30 stycznia.
Kilkudziesięciu uczestników z dziewięciu formacji artystycznych zaprezentowało się podczas „XX Przeglądu Kolęd i Pastorałek Chórów Seniora Kozienice 2021”. 9 grudnia w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego spotkały się chóry oraz zespoły muzyczne z regionu radomskiego i udowodniły, że tradycja śpiewania kolęd jest wciąż żywa.
„Sztandary Niepodległości” to tytuł koncertu poetyckiego, z którym w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wystąpił Artur Gotz. Utalentowany aktor i wokalista zmierzył się z tekstami kultowych polskich literatów. Wydarzenie odbyło się w środę, 8 grudnia.
„Moje widzenie świata” to tytuł wystawy fotografii autorstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury, która została zaprezentowana w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Jej otwarcie odbyło się w środę, 8 grudnia.
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka zapraszają na kolejny wyjazd z cyklu „Teatralne podróże”. Tym razem miłośnicy dobrej gry aktorskiej wybiorą się do Teatru Capitol w Warszawie, gdzie zobaczą spektakl pt. „A mi to rybka!”. Wyjazd zaplanowano na 9 stycznia, a zapisy ruszają już 11 grudnia. Warto się pośpieszyć, bo liczba miejsc ograniczona.
W mikołajkowe popołudnie Kozienicki Dom Kultury zaprosił do siebie szkoły z gminy Kozienice na magiczne zajęcia. W poniedziałek, 6 grudnia odbyła się już V edycja „Bombki w CKA”. Uczestnicy tego wydarzenia, które zdarza się - jak w piosence Czerwonych Gitar - „tylko jeden raz do roku”, przygotowywali niezwykłe bombki techniką decoupage.
„Zapisane ogniem” to tytuł wystawy ceramiki Aleksandry i Bogusława Dobrowolskich, którą można już podziwiać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż odbył się, 3 grudnia w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego.
Nowy Rok przyniesie ważne zmiany dla mieszkańców korzystających z oferty Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Po pięciu latach przerwy związanej z dofinansowaniem budowy siedziby domu kultury ze środków europejskich, jednostka przywraca płatną ofertę. Innymi słowy wracają biletowane wydarzenia kulturalne, w tym koncerty, spektakle czy występy kabaretowe.
Już 13 stycznia Kabaret Ani Mru-Mru zawita do Kozienic. Popularni artyści dwukrotnie wystąpią w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, kolejno o godz. 17.30 i 20.00. Bilety do nabycia w cenie 80 zł.
„Moje widzenie świata” to tytuł wystawy fotografii autorstwa słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury, która zostanie zaprezentowana w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Jej otwarcie zaplanowano na środę, 8 grudnia, na godzinę 12.30.
Legendarne utwory Hendrixa, Claptona, Santany czy Riedla rozbrzmiewały w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Wszystko to za sprawą koncertu zespołu Stare Konie, który z okazji „Andrzejek” zorganizowały gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Koncert odbył się w niedzielę, 28 listopada.
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosiły zapisy uzupełniające na zajęcia w ramach Akademii Szerokich Horyzontów KDK. Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z nowej oferty po feriach zimowych. Zapisy ruszają już 1 grudnia.
W czwartek, 25 listopada, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, odbył się XII Konkurs Kolęd i Pastorałek „Na Ten Nowy Rok”. Konkurs obejmuje swoim zasięgiem cały powiat kozienicki, a w tym przedszkola, szkoły oraz instytucje kultury.
„Zapisane ogniem” to tytuł wystawy ceramiki Aleksandry i Bogusława Dobrowolskich, którą będzie można zobaczyć w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 3 grudnia. Początek wydarzenia w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 17.00.
„Sztandary Niepodległości” to tytuł koncertu poetyckiego, z którym w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka wystąpi Artur Gotz. Utalentowany aktor i wokalista zmierzy się z tekstami kultowych polskich literatów. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 2 grudnia. Początek o godz. 18.00. Wstęp wolny!
To było niezwykłe, bo w poetyckim duchu, spotkanie Kozienic, Radomia, Lublina i Dęblina. W sobotę, 20 listopada w Kozienickim Domu Kultury odbyło się 6. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”. Była to doskonała okazja do prezentacji poezji naszych kozienickich poetów, ale nie tylko.
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosiły uzupełniający nabór ofert na prowadzenie zajęć tanecznych i ruchowych dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK w drugim semestrze roku akademickiego 2021/22. Swoje propozycje kandydaci mogą składać do 30 grudnia, do godz. 17.00.
Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „Poranki teatralne dla dzieci”. W niedzielę, 5 grudnia, w Kozienickim Dom Kultury zobaczymy spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Tę ponadczasową opowieść najmłodszym widzom zaprezentują aktorzy z Grupy Teatralnej „Echo” z Warszawy. Początek tradycyjnie o godz. 12.00.
„Leśnicy polscy w KL Auschwitz” – to tytuł interesującej wystawy, która została zaprezentowana w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Ekspozycja dostępna jest dla odwiedzających w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w dniach od 16 do 28 listopada.
Legendarne utwory Hendrixa, Claptona, Santany czy Riedla będą rozbrzmiewały w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach. Wszystko to za sprawą koncertu zespołu Stare Konie, który z okazji „Andrzejek” organizują Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Ten odbędzie się w niedzielę, 28 listopada. Początek o godz. 17.00.
Dobiegła końca realizacja pomysłów mieszkańców w ramach konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice”, ogłoszonego przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. W okresie od 1 września do 10 listopada zrealizowano pięć kulturalnych projektów kozieniczan.
Już w sobotę, 20 listopada, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbędzie się 6. spotkanie literackie z cyklu „Witryna”. Gośćmi wydarzenia będą prof. Andrzej Niewiadomski oraz muzyk Michał Pastuszak. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.
Udział w takich zajęciach będzie świetnym pomysłem na spędzenie „Mikołajek”. Już 6 grudnia, Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka organizują kolejną edycję warsztatów plastycznych „Bombka w CKA”. Zaproszenie do udziału w tych zajęciach kierowane jest do szkół podstawowych z terenu Gminy Kozienice. Termin zgłoszeń mija 1 grudnia.
Wernisaż wystawy prac plastycznych maluchów z Publicznego Przedszkola Nr 5 im. Wandy Chotomskiej oraz premiera książki „Kolorowe zagadki”. To wszystko odbyło się w piątek, 5 listopada, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wydarzenie to zwieńczyło kilkutygodniową pracę w ramach jednej z inicjatyw lokalnych mieszkańców, której pomysłodawczynią była Jelena Jasek.
„Kim jesteśmy?” to tytuł spektaklu teatralnego, przygotowanego przez Grupę Nieformalna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego, w ramach konkursu inicjatyw lokalnych „Nasza kultura w Gminie Kozienice”. Jego premiera odbyła się w czwartek, 4 listopada, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.
Przed nami kolejny wyjazd z cyklu „Teatralne podróże”. Tym razem Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury proponują kozieniczanom spektakl pt. „Pomoc domowa” w Teatrze Powszechnym w Radomiu. Wyjazd odbędzie się 4 grudnia, zapisy startują 6 listopada.