Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" szuka pracowników na stanowiska na powstającym w Radomiu lotnisku. Praca czeka na specjalistów z różnych branży. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przegląd tych ofert. Warto sprawdzić, może znajdziesz nową pracę. Większość ofert można składać do końca roku, ale z jedną warto się pośpieszyć.
PPL Porty Lotnicze nawiązały współpracę z Szkołami Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu. Program Edukacji Lotniczej i Lotniskowej ma na celu m.in. wspieranie rozwoju specjalistycznej kadry lotniczej i lotniskowej na potrzeby lotniska w Radomiu.
Budowa wieży kontroli lotów i strażnicy Lotniskowej Straży Pożarnej, które powstają w jednym budynku, po południowej stronie drogi startowej lotniska Warszawa-Radom, przebiega bez zakłóceń. Dla straży pożarnej zaplanowano cztery stanowiska. To rozwiązanie perspektywiczne.
Ostatnie tygodnie przyniosły kolejne postępy robót na lotnisku Warszawa-Radom. Zapraszamy do obejrzenia najnowszych zdjęć i filmów.
Przedsiębiorstwo Państwowe ,,Porty Lotnicze’’ szuka pracowników na stanowiska: Managera ds. inwestycji oraz Specjalisty ds. Administrowania Systemami Zabezpieczenia Technicznego w Porcie Lotniczym Warszawa-Radom.
Na Sadkowie, po uruchomieniu lotniska cywilnego, początkowo mają lądować airbusy A320 i A321 oraz boeingi 737, ale docelowo Port Lotniczy Warszawa-Radom pozwoli na przyjęcie nawet szerokokadłubowych boeingów 777, 787 oraz airbusów A330 - informują władze PPL-u.
- Chcemy pozostać czołową linią na Lotnisku Chopina i w najbliższym czasie będziemy chcieli jeszcze mocniej być obecni w Warszawie. Ale nie zamykamy się na możliwość lotów z Radomia - powiedział w rozmowie z branżowym portalem Fly4free.pl Jozsef Varadi, prezes Wizz Air.
Podpisanie najnowszych umów dotyczących funkcjonowania lotniska w Radomiu, skomentowali politycy, którzy zaangażowali się w ten projekt. Prezentujemy wybór ich najważniejszych wypowiedzi.
Prace na lotnisku w Radomiu przebiegają zgodnie z harmonogramem. W terminalu, wieży kontroli lotów, strażnicy LSP oraz w budynkach administracyjno-biurowych trwają roboty wykończeniowe.
W budowanym terminalu lotniska w Radomiu odbyły się dziś ważne wydarzenia dla przyszłości portu. Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podpisało dwa listy intencyjne oraz umowę sponsoringową.
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" (PPL) podpisało umowy na: budowę sieci szkieletowej oraz oczyszczarkę płytową. Ponadto jest już zapewniony sprzęt do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Radomiu.
Możliwości współpracy "Portów Lotniczych" z branżą turystyczną, a także wspólne działania na arenie międzynarodowej - były najważniejszymi tematami spotkania prezesa PPL, Stanisława Wojtery z prezesem Polskiej Izby Turystyki, Pawłem Niewiadomskim.
Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” (PPL) ogłosiło przetarg na wykonanie w formule projektuj i wybuduj bazy paliw dla portu lotniczego Warszawa-Radom. Zamówienie obejmuje także dokumentację wykonawczą oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Łącznie dziesięć powierzchni komercyjnych - sześć przeznaczonych na cele handlowe i cztery na cele gastronomiczne - znajdzie się w budynku terminala radomskiego lotniska. Jak informuje PPL, są zainteresowani wynajmem.
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w trzecim kwartale 2022 roku, a pierwsze loty zaplanowano na 2023 r.
O tym, jak podczas pandemii koronawirusa, ale także po niej, powinniśmy myśleć o rozwoju Radomia - rozmawiamy z dr Łukaszem Zaborowskim.