W piątek 28 sierpnia w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbył się Koncert Finałowy XVIII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka.
Piątkowy koncert był nie tylko prezentacją wyjątkowego talentu, ale również możliwośćią sprawdzenia swoich umiejętności. Finałowe kwalifikacje poprowadziła prezenterka radiowa Magdalena Gliszczyńska, która wraz z dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwirą Kozłowską przywitała artystów, ich rodziny, znajomych oraz wszystkich gości.
- Witam wszystkich bardzo serdecznie w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego po rocznej przerwie. Po roku wraca Festiwal Muzyki Rozrywkowej imienia Bogusława Klimczuka do Kozienic. Wraca wraz z Konkursem Piosenki o Nagrodę imienia Bogusława Klimczuka. Mam nadzieję, że nasza scena będzie dla wszystkich przyjazna i zaprezentujecie się dzisiaj jak najlepiej, a jutro część z was będzie mieć okazje zaprezentować się właśnie na scenie Enea - mówiła dyrektor dyrektor Elwira Kozłowska.
Dyrektor KDK Elwira Kozłowska
Do Koncertu Finałowego XVIII Konkursu Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka po przesłuchaniach wstępnych, które odbyły się 30 maja, jury zakwalifikowało 14 solistów i jeden tercet. Jury w składzie: Marek Klimczuk (przewodniczący) – syn Bogusława Klimczuka, muzyk, kompozytor, aranżer i reżyser dubbingu, Piotr Dąbrówka – muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, interpretator poezji oraz Dariusz Szewc – muzyk wywodzący się z Kozienic, działacz kulturalny, producent i autor przekładów piosenek do musicalu „Lato miłości” oceniało umiejętności warsztatowe, walory wokalne, interpretację utworów, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
Podobnie jak w ubiegłych latach, dyrektor KDK Elwirze Kozłowskiej przypadła rola sekretarza jury, ale bez prawa głosu, ze względu na podopiecznych Kozienickiego Domu Kultury, którzy biorą udział w konkursie. Podczas koncertu finałowej w jury zabrakło Marka Klimczuka. Rolę przewodniczącego przejął Dariusz Szewc.
Wśród jury pojawił się także Mikołaj Ganabisiński - z wykształconego zawodu realizator i reżyser dźwięku, ponadto muzyk multiinstrumentalista i producent muzyczny, pasjonat fotografii. Założyciel i właściciel istniejącej od 2012 roku Radomskiej Szkoły Rocka. Współtwórca festiwalu Co Za Talent w Radomiu, od 2016 roku współorganizator i partner Ogólnopolskiego festiwalu piosenki żeglarskiej Rafa w Radomiu. Muzycznie wywodzi się z zespołu Bra De Li. Przez prawie 20 lat obecności na scenie muzycznej współpracował m.in. z Rafałem Brzozowskim, zespołami: Omen, Myslovitz, Sumptuastic, Pod Strzechą, Lustro, Carrion i wieloma innymi. Od 18 lat członek zespołu muzyki szanty Kliper, od 3 lat realizator dźwięku w zespole Goya. Jego studio przez ostatnie lata gościło m. in. Beatę Kozidrak, Annę Wyszkoni, Wojciecha Cugowskiego, zespół IRA, zespół Kombi, Andrzeja Krzywego i DeMono, Michała Malika, Wandę Kwietniewską, Marka Raduli oraz zespół Alergen.
Swoją obecnością zaszczycił przedstawiciel Enei Wytwarzanie, sponsora festiwalu Radosław Czajor, muzyk, kompozytor, aranżer, gitarzysta, autor tekstów, związany z radomską formacją Omen, która powstała w latach 90. XX wieku. Od 2019 roku reprezentuje w jury głównego sponsora festiwalu. Obecny był również Piotr Gogol, muzyk, wokalista, trener wokalny, lektor, aktor dubbingowy, autor opracowań muzycznych i aranżacji wokalnych, kompozytor. Zwycięzca programu "Szansa na sukces", laureat "Debiutów Opolskich" w 1996 roku, współpracował z wieloma czołowymi artystami polskiej sceny.
Tercet KDK - Natalia Wilczek, Patrycja Wołos i Anna Wasińska
Każdy z wyżej wymienionych artystów prezentował w piątkowe popołudnie dwa utwory. Na scenie, tak jak wspomnieliśmy wyżej zobaczyliśmy piętnastkę finalistów, w tym reprezentantów gospodarzy – „Tercet KDK”, czyli Natalię Wilczek, Annę Wasińską i Patrycję Wołos, która wystąpiła również solo.
Finalistami i jednocześnie uczestnikami Gali Finałowej Sceny Enea w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim zostali:
Magdalena Chołuj (Morawica)
Podczas dzisiejszego Koncertu Galowego dowiemy się kto został zwycięzcą tegorocznego festiwal, a jest o co walczyć, bo pula nagród w konkursie wynosi ponad 20 tys. zł, a laureat Grand Prix otrzyma czek na 6 tys. zł!
Karolina Nieckarz (Hermanowa, gmina Tyczyn)
Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Współorganizatorem imprezy jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Partnerem festiwalu jest Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, a sponsorem głównym Enea Wytwarzanie.
Ida Szebla (Stary Wielisław)
Patronami i fundatorami nagrody są: Antoni Józwowicz - Prezes Zarządu Enei Wytwarzanie, Piotr Kozłowski - Burmistrz Gminy Kozienice, Krzysztof Wolski - Starosta Powiatu Kozienickiego. Patronem jest także Adam Struzik - Marszałek Województwa Mazowieckiego.
Partnerem radiowym wydarzenia jest Jedynka Polskiego Radia, a patronat medialny nad imprezą objął między innymi portal Kozienice24.pl.
Małgorzata Sztandera (Bytowskie Centrum Kultury),
Adrianna Włodarczyk (Młodzieżowy Dom Kultury w Wieluniu)
Sebastian Wojtczak (Łódź)
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL |