Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza w sobotę, 18 września, o godz.18.00, na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Wieczór z gwiazdą”.
Tym razem goścmi Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu będą: Bogdan Łazuka, jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów polskich oraz kompozytor, dyrygent, pianista, aktor - Czesław Majewski
Spotkanie będzie połączone z mini recitalem Bogdana Łazuki, przy akompaniamencie Czesława Majewskiego.
Bogdan Łazuka (ur. 31 października 1938 w Lublinie) to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów polskich.
W 1961 r.. ukończył warszawską PWST. Po ukończeniu studiów pracował w warszawskich teatrach, m.in Współczesny, Komedii, Syrenie i Rozmaitości.
Jako aktor filmowy debiutował w 1958 roku w filmie “Pan Anatol szuka miliona”, a na dużym ekranie zadebiutował w filmie psychologicznym „Zuzanna i chłopcy”. Występował również w „Kabarecie Starszych Panów” i kabarecie „Szpak”. Prowadził również program radiowy „Podwieczorek przy mikrofonie”.
Po roli w „Piłkarskim pokerze” (1988 rok) na 11 lat zrezygnował z aktorstwa filmowego. Wrócił w komedii Olafa Lubaszenki „Chłopaki nie płaczą”. Do jego najsłynniejszych ról należą: „Przerwany lot”, „Małżeństwo z rozsądku”, „Kochamy syrenki”, „Przygoda z piosenką”, „Nie lubię poniedziałku”, „Motodrama” czy „Nie ma róży bez ognia”.
Ostatni jego występ filmowy miał miejsce w 2010 roku w produkcji zatytułowanej ”Milion dolarów”. Zagrał razem w przeszło pięćdziesięciu filmach, głównie były to role komediowe.
Prezentowany przez Bohdana Łazukę swoisty dystans do rzeczywistości został wykorzystany nie tylko w formie ról aktorskich, których ma na koncie przeszło pięćdziesiąt, ale też wykonanych przez niego piosenek.
Czesław Majewski (ur. 14 czerwca 1939 w Łodzi) – polski kompozytor, dyrygent, pianista oraz aktor. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Łodzi.
Popularność przyniosły mu występy w telewizyjnym Kabarecie Olgi Lipińskiej oraz programach muzycznych „Śpiewające fortepiany” oraz „Singa Dinga”.
W latach 1963–1969 pracował w Radiu Łódź. Między 1966 a 1969 był również kierownikiem muzycznym Estrady Łódzkiej. W latach 1974–1978 pracował jako dyrygent w warszawskim Teatrze Na Targówku, współpracował również ze Stołeczną Estradą. Pomiędzy 1978 i 1981 był kierownikiem muzycznym Teatru Komedia w Warszawie, a następnie (1981–1998) Teatru Syrena.
Był dyrygentem na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 60. i 70. prowadził zespół akompaniujący w Podwieczorku przy Mikrofonie.
Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty
Ilość miejsc ograniczona
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL |