Wybór podręczników do szkół ponadpodstawowych bywa wyzwaniem dla nauczycieli, dlatego często duży wpływ na decyzję ma nie tylko dobra opinia, ale również wydawnictwo danej pozycji. Na polskim rynku podręczników wiele jest firm oferujących książki do nauki doskonałej jakości, sprawdzających się w praktyce i cenionych przez nauczycieli oraz uczniów. Jakie wydawnictwa są chętnie wybierane, jaka jest ich historia?
Wyzwania współczesnej edukacji powodują konieczność dostosowania formy podręczników do realiów, jakie otaczają uczniów. By zaciekawić młodego człowieka samodzielnym poszerzaniem wiedzy, powstają niejednokrotnie książki zintegrowane czy nawiązujące do internetowych platform, materiałów multimedialnych. Wbrew pozorom jest to już na tyle powszechne podejście, że sięgają po nie zarówno nowi gracze na rynku wydawniczym, jak i firmy z wieloletnią tradycją. Nowa Era, Operon, GWO, ale także WSiP proponują materiały zgodne z programem, z nowoczesnym, przyjaznym podejściem dla ucznia i nauczyciela.
Na szczególną uwagę wśród wydawców podręczników zasługuje WSiP - Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Ich historia zaczyna się tuż po II Wojnie Światowej, w 1945 roku jako Państwowe Zakłady Wydawnictw Szkolnych. Wieloletnie doświadczenie i kolejne pokolenia osób oddanych celom powszechnej edukacji sprawiają, że wydawnictwa są godne zaufania i stale należą do najchętniej wybieranych. Kompletny wybór podręczników WSiP możesz nabyć np. w księgarni Tania Książka, gdzie znajdziesz także pozycje z pozostałych wydawnictw.
Upadek komunizmu i wprowadzanie gospodarki wolnorynkowej spowodowało rodzącą się konkurencję na rynku podręczników szkolnych. Pojawiało się wiele wydawnictw, z których kilka utrzymało się do dziś. To potwierdzenie wysokiej jakości materiałów, jakie oferują.
Nowa Era jako wydawnictwo powstała w Krakowie w 1992 roku, doskonale wpisując się również w zachodzące spore zmiany w systemie edukacji. Przyjaźnie i skutecznie - tak można streścić założenia ich publikacji.
Operon, a właściwie Wydawnictwo Pedagogiczne Operon z Gdyni obok wydawania podręczników i materiałów edukacyjnych aktywnie angażuje się w organizację licznych projektów społeczno-edukacyjnych.
GWO, czyli Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe zaistniało na rynku jako prywatna oficyna w 1991 roku i rozwija się stale, zyskując popularność.
/sponsorowane/
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG |