Dzisiaj jest piątek, 19 lipca 2024 r., 201 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
[ZDJĘCIA] Święta zagościły na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kozienicach. Był opłatek, były życzenia oraz wyjątkowy spektakl
Dodał: DL, 15-12-2021 13:08, odsłon: 350
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Pełny najpiękniejszych tradycji, wspólnych chwil, emocji przeżywanych razem. Ostatnia „wykładowa” w tym roku środa była, więc dla słuchaczy kozienickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku świetną okazją do złożenia sobie życzeń oraz symbolicznego „podzielenia się” opłatkiem. W tym wyjątkowym dniu odbył się także wyjątkowy spektakl lalkarski.

Podczas tego dnia obecni byli między innymi zastępca burmistrza gminy Kozienice do spraw społecznych Dorota Stępień, dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Obecna była także Rada Słuchaczy kozienickiego UTW z przewodniczącym Dariuszem Szewcem na czele, która wręczała przybyłym słuchaczom kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi oraz opłatkiem. Jak podkreślał przewodniczący rady – wszyscy nieobecni otrzymają życzenia drogą pocztową, tak, aby każdy mógł czuć się w tym magicznym, świątecznym czasie wyjątkowy. Na każdej z kart znalazł się wiersz autorstwa Jeleny Jasek z grupy poetyckiej Erato oraz podpisy burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, przewodniczącego rady miejskiej Rafała Suchermana, przewodniczącego rady słuchaczy Dariusza Szewca i także mój.

 

Wydarzenie poprowadziła koordynator UTW w Kozienicach Anna Tomczyk-Anioł. Zaprosiła ona na scenę wyjątkowych gości, o których wspomnieliśmy wyżej. Złożyli oni wszystkim słuchaczom najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego wielkimi krokami nowego roku.

 


 

Jako pierwsza, w imieniu burmistrza Piotra Kozłowskiego, a także swoim życzenia złożyła zastępca burmistrza Dorota Stępień. – Jest mi niezmiernie miło, że mam przyjemność być dzisiaj z wami. Chcę państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Pięknych, wspaniałych świąt Bożego Narodzenia. Niech wiara i nadzieja w państwu rośnie, dzięki temu, że Boże Narodzenie jest takim okresem wyjątkowym w każdym chrześcijańskim domu. Życzę państwu, abyście ten wspaniały okres spędzili wspólnie z rodziną, wyjątkowo, ciepło i pysznie. W nowym roku życzę samych sukcesów – życzyła zastępca burmistrza Dorota Stępień.

 

Najserdeczniejsze życzenia słuchaczom UTW składała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska. Dyrektor odczytała także życzenia zapisane na specjalnie przygotowanej z tej okazji karcie świątecznej. – W imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Kozienickiego Domu Kultury chciałam państwa bardzo serdecznie powitać. Bardzo się cieszę, że po roku przerwy mamy okazję spotkać się, co prawda na nieco skromniejszym naszym tradycyjnym spotkaniu, ale co ważne, że jednak razem. Niech ten świąteczny czas Bożego Narodzenia będzie dla was, drodzy państwo okresem wytchnienia od codziennych trudów. Niech przyniesie wiele rodzinnego ciepła, bliskości, spokoju i miłości, a nowy 2022 rok niech obdaruje państwa zdrowiem, pomyślnością i pogodą ducha – mówiła dyrektor Elwira Kozłowska.

 


 

Głos zabrał przewodniczący rady słuchaczy UTW Dariusz Szewc. – Witam koleżanki i kolegów w ten szczególny dzień. W ten przedświąteczny dzień zawsze przypomina mi się przepiękna pieśń Czerwonych Gitar, która jest bardzo aktualna właśnie w tym okresie, która mówi, że „jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich, dzień, który każdy z nas zna od kołyski”. A jest w refrenie jeden wers, który mówi „każdy każdemu śle życzenia”. I właśnie my osobiście tutaj z tej sceny składamy najlepsze życzenia, świąteczne, ale też noworoczne – mówił Dariusz Szewc.

 

Wyjątkowy spektakl

 

Następnie przyszedł czas na występ wyjątkowego teatru lalkowego „Akademia Wyobraźni”, który zaprezentowali spektakl pod tytułem „Baśnie o dwóch braciach”. Był to spektakl świąteczny, który niósł za sobą przepiękne przesłanie. Reżyserem spektaklu był dyrektor teatru Paweł Pawlik. Za animacje lalek odpowiadali aktorzy, Karolina Sierakowska i Bartłomiej Chudziec.

 

Teatr Akademia Wyobraźni działa już od ponad dwudziestu lat, początkowo głównie we Wrocławiu – prowadząc działania edukacyjne i animacyjne. Teatr posiada rekonstrukcję dawnej, wędrownej sceny pacynkowej, marionetkowy teatr typu czeskiego i spektakle oparte na wybitnych opracowaniach arcydzieł kultury ludowej i tradycyjnej.

 


 

Na przełomie wieków zespół Teatru prowadził także ożywioną działalność w zakresie wymiany kulturalnej z Niemcami, Francuzami, Hiszpanami, Portugalczykami, Ukraińcami, Bośniakami i Czechami. Od wielu lat prowadzi także działalność teatru wędrownego, docierając do tych zakątków naszego kraju, w których teatr widziany jest bardzo rzadko lub wcale. Od ponad dziesięciu lat współpracuje żywo z teatrami z Czech, badając tradycje lalkarskie i techniki obecne w przebogatej tradycji naszych południowych starszych braci.

 


 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Powiat Radomski
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu i uczniowie szkół powiatowych:...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Nowoczesny Pionkowski Manhattan, który od wielu lat był miejską kolebką h...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Aktualnie trwają intensywne prace budowlane przy budowie zadaszenia sztucznego l...
Wicewojewoda Artur Standowicz oraz wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska. Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Uroczystość podpisania umowy z udziałem wicewojewody Artura Standowicza odbyła s...
Fot. archiwum Pionki24
Grupa Tymex Boxing Promotion organizowała najlepsze w Polsce gale bokserskie w 2...
„Practice makes perfect” powtarzają Anglicy i nie da się ukryć, że w...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Ulica Kolejowa w Pionkach została zamknięta dla ruchu. Prowadzone są tam prace r...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 oraz Ośrodka Szkolenia Komendy ...
fot.PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" szuka pracowników na stanowis...
W tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samor...
Fot. Marcin Kucewicz
Już można oglądać w radomskiej Elektrowni rewelacyjną wystawę fotograficzną Wojc...
Foto/wideo: Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W maleńkim zrujnowanym domu w niewielkiej wsi Kamyk, w gminie Pionki, mieszka 51...
Fot. esesja.tv
W piątek, 10 grudnia radni Powiatu Radomskiego podczas sesji nadzwyczajnej wyraz...
Fot. Policja Mazowiecka
Podczas tygodniowych działań grupy SPEED na terenie miasta i powiatu radomskiego...
Przedstawiamy kalendarz projekcji kina w Mazowieckim Centrum Sztuki Współ...
Fot. archiwum Pionki24/www.pionki.pl
Od 8 do 9 grudnia odbyło się 11. Forum Rozwoju Mazowsza, najważniejsze wydarzeni...
Fot. archiwum - Nadleśnictwo Kozienice
Na krwiodawców, którzy 16 grudnia podzielą się z potrzebującymi da...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Mówi się, że sercem miasta jest jego stolica handlu, a bez wątpienia taki...
fot.MOK
W czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje rejonowe ...
Fot. czytelnik
W czwartek, 9 grudnia w miejscowości Suskowola doszło do tragicznego w skutkach ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jednym z najczęściej wybieranych materiałów na ubrania jest bawełna. To połączenie wygody, wysokiej jakości i trw...
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Polsce. Teraz dzięki nowo otwartej plac&oa...
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992