Dzisiaj jest niedziela, 05 maja 2024 r., 126 dzień roku
0
0
0
STREFA OBYWATELA | OGŁOSZENIA | KATALOG FIRM | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | RODO
Elektrownia w radomiu zaprasza do Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Wraca także Sztuka Na Ekranie!
Dodał: DL, 03-09-2020 13:59, odsłon: 1421

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na projekcje filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Po przerwie z powodowanej pandemią i wakacjami Elektrownia wraca z ulubionym przez widzów cyklem SZTUKA NA EKRANIE. Zapraszamy na trzy pierwsze projekcje, w tym dwie muzyczne, które reprezentują odmienne gatunki twórczości.

SZTUKA NA EKRANIE w Elektrowni

 

Po przerwie z powodowanej pandemią i wakacjami Elektrownia wraca z ulubionym przez widzów cyklem SZTUKA NA EKRANIE. Zapraszamy na trzy pierwsze projekcje, w tym dwie muzyczne, które reprezentują odmienne gatunki twórczości.

 

20 IX 2020 godz. 16.00 – LEONARDO DA VINCI. NOC W LUWRZE, dokumentalny, Wielka Brytania 2019, cena biletu 21 zł

 

W październiku 2019 roku, z okazji 500-lecia śmierci Leonarda da Vinci, otwarto w Luwrze potężną, przygotowywaną przez ponad dekadę retrospektywną wystawę jego prac. Ekspozycja stulecia, jak pisały o niej francuskie media, a zagraniczna prasa prześcigała się w entuzjastycznych recenzjach, była dla organizatorów wyzwaniem konserwatorskim, logistycznym, dyplomatycznym.

Nadzwyczajnymi efektami tych prac można cieszyć się w...kinie!

Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze, zgodnie z intencją wystawy, stawia w centrum malarstwo; z uwagą bada znaczenie tej dyscypliny dla twórczych działań i odkryć Leonarda, w zajmujący sposób analizuje jego techniki malarskie i praktyki artystyczne.

 

Ponieważ wystawa cieszyła się szaloną popularnością, zdjęcia realizowano w nocy, co pozwoliło stworzyć kameralną, intymną wręcz atmosferę, tak cenną dla kontemplacji dzieł.

 

25 IX 2020 godz. 20.15 – DJ SNAKE - KONCERT Z PARYSKIEJ LA DÉFENSE, dokumentalny, Francja 2019, cena biletu 21 zł

 

DJ Snake współpracujący z największymi nazwiskami w branży muzycznej, w tym z Justinem Bieberem, Cardi B, Seleną Gomes i J. Balvinem.

Przeniesiemy się do nowoczesnej dzielnicy stolicy Francji, gdzie w lutym tego roku padł szalony rekord.

 

Nigdy wcześniej żaden artysta nie występował  w tym miejscu przed tak liczną publicznością:  w rytmie gorących hitów takich jak Let Me Love You, Lean On  czy Taki Taki, bawiło się aż 40 000 widzów (a wszystkie te utwory uzyskały ponad miliard wyświetleń na Youtube)! 

Wydarzenie w jakości 4K zarejestrowało ponad 20 strategicznie rozmieszczonych kamer, co jest gwarantem najwyższej klasy technicznej i artystycznej, jakiej doświadczamy w kinowej sali.

 

4 X 2020 godz. 17.00  – ANDRÉ RIEU. MUZYKA Z MAGICZNEGO MAASTRICHT,

Koncert z polskimi napisami. Koncert trwa 140 minut (w tym jedna przerwa).

cena biletu 25 zł

 

André Rieu powraca do kin, by podnieść nas na duchu! W tym roku seria koncertów na placu Vrijthof w rodzinnym mieście André Rieu, Maastricht, nie mogła się odbyć ze względów bezpieczeństwa epidemicznego. Jednak holenderski maestro nie chciał zostawić widzów na całym świecie bez swojej ukochanej muzyki. Postanowił więc przygotować specjalny kinowy koncert, na który złożyły się najbardziej zabawne i wzruszające fragmenty z ostatnich 15 lat występów na placu Vrijthof. André Rieu osobiście zapewnia, że będzie to ekscytująca podróż w przeszłość, pełna emocji i wzruszeń. „Dziś, bardziej niż kiedykolwiek ludzie potrzebują radości – mówi uwielbiany na całym świecie skrzypek i dyrygent. – Muzyka niesie taką radość, ale też jednoczy ludzi. Dlatego postanowiłem przygotować ten wspominkowy show”.

 

W koncercie „Razem z André Rieu. Muzyka z magicznego Maastricht” tradycyjnie weźmie udział barwna Orkiestra Johanna Straussa, Platynowi Tenorzy, słynne sopranistki i inni wybitni goście, którzy przyjęli zaproszenie od pełnego charyzmy holenderskiego króla walca. Maestro przed koncertem udzieli wywiadu na temat obecnej sytuacji i siły muzyki. Choć w ten sposób fani będą mogli „spotkać się” ze swoim ulubieńcem.

 

Bilety w przedsprzedaży od środy poprzedzającej terminy projekcji.

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

 

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

 

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

 

 

Kino studyjne, działające przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na projekcje filmowe w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

 

Na seanse zapraszamy w poniedziałki, we wrześniu zobaczymy:

 

7 IX - ŻEGNAJ MÓJ SYNU, dramat obyczajowy, reż. Xiaoshuai Wang, Chiny 2019 (180’), premiera

 

Grupa dzieciaków kąpie się nad zalewem - za chwilę dojdzie tu do tragedii. Towarzyszymy im jednak tylko przez moment, bowiem zaraz potem cofamy się w czasie do lat 80. XX wieku, by poznać historię miłości Yaojuna i Liyun, którzy razem pracują w fabryce i mieszkają w hotelu robotniczym. Rodzi im się synek, niedługo później Liyun zachodzi w ciążę po raz drugi. Jednak w Chińskiej Republice Ludowej obowiązuje już polityka jednego dziecka... W końcu pojawi się i trzecie dziecko - sprawiający kłopoty adoptowany syn.

 

14 IX – OJCIEC, dramat obyczajowy, reż. Kristina Grozeva / Petar Valchanov, Grecja, Bułgaria 2019 (87’), premiera

 

Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się, gdy syn - mimo jego próśb - nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony, zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten natomiast jest przekonany, że zmarła żona próbuje się z nim skontaktować zza grobu

 

21 IX – ZŁOTOKAP, dramat, reż. Ragnar Bragason, Islandia, Polska 2019 (115’), premiera

 

Indiana Jonsdóttir żyje na osiedlu mieszkaniowym na przedmieściach Reykjavíku, wśród imigrantów, którymi szczerze gardzi. Żeruje na państwowym systemie opieki, symulując niezliczoną ilość chorób. W swoim małym, prywatnym ogrodzie trzyma największą dumę i radość życia – nagradzane na konkursach ogrodniczych drzewko Laburnum (Złotokap). Jej codzienną towarzyszką jest sąsiadka Johanna – szara, dobrotliwa kobiecina pilnująca porządku we wspólnocie mieszkaniowej, której poczciwość Indiana bezceremonialnie wykorzystuje. Pewnego dnia przedstawiciel Ministerstwa Środowiska składa Indianie wizytę, aby poinformować ją, że państwo egzekwuje nowe przepisy. Mówią one, że wszystkie rodzaje roślin, które nie rosły przed rokiem 1900, zostaną wyrwane z korzeniami. W tej sytuacji jedyną pociechę kobiety stanowi jej syn Unnar. Unnar żyje w cieniu matki, stale przez nią strofowany. Indiana traktuje go prawie jak dziecko i trochę świadomie, a trochę podświadomie cały czas powstrzymuje jego rozwój starając się utrzymać go zależnym od siebie. Z niezadowoleniem obserwuje podejrzaną pasję syna jaką jest ochotnicza grupa ratunkowa. Prawdziwym szokiem jest jednak dopiero wiadomość, że syn zakochał się w imigrantce...

 

28 IX  – NASZE MIEJSCE NA ZIEMI, dokumentalny, reż. John Chester, USA 2019 (91’)

 

Kto z nas nie marzył o kompletnej zmianie? Ucieczce z miasta na wieś, o szczęśliwym życiu w zgodzie z naturą? Bohaterowie dokumentu Nasze miejsce na Ziemi marzą o własnej biodynamicznej farmie. Pierwszy krok do spełnienia tego marzenia stawiają dość przypadkowo. Reżyser John Chester wraz z żoną Molly (szefową kuchni) w 2011 roku opuszczają swoje małe mieszkanie w Los Angeles, ponieważ szczekanie ich psa Todda drażni sąsiadów. To wygnanie staje się pretekstem do stworzenia w pełni naturalnego gospodarstwa, Apricot Lane. Przejmują 80 hektarów ziemi w Kalifornii i budują nowy dom. Z pomocą przyjaciół i pasjonatów Jack i Molly realizują ambitny plan: 10 tysięcy drzew, ponad 200 rodzajów upraw i dziesiątki gatunków zwierząt, bez szkodliwej chemii i zaawansowanej technologii. Przez osiem lat dostosowują się do natury i wciąż uczą się czegoś nowego – o świecie i o sobie samych. Jak walczą z plagą ślimaków, kojotami czy niesprzyjającą pogodą? Jak to się dzieje, że pies opiekuje się owczym stadem, a świnia zaprzyjaźnia z kogutem?

 

Ceny karnetów na trzy dowolnie wybrane filmy w ramach DKF  – 33 zł.

 

Karnet ważny do 30 VI 2021 roku

 

Wejściówka na jeden film w ramach DKF – 13 zł.

 

W pozostałe dni tygodnia, w których są pokazy w ramach przeglądów, obowiązują ceny kinowe na dany dzień.

 

MCSW Elektrownia zastrzega sobie prawo zmian repertuaru

 

Pełny repertuar dostępny na www.mcswelektrownia.pl

 

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
ZOBACZ WIĘCEJ AKTUALNOŚCI
WIĘCEJ +
Fot. Powiat Radomski
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Radomiu i uczniowie szkół powiatowych:...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Nowoczesny Pionkowski Manhattan, który od wielu lat był miejską kolebką h...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Aktualnie trwają intensywne prace budowlane przy budowie zadaszenia sztucznego l...
Wicewojewoda Artur Standowicz oraz wiceburmistrz Pionek Kamila Kaczorowska. Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie
Uroczystość podpisania umowy z udziałem wicewojewody Artura Standowicza odbyła s...
Fot. archiwum Pionki24
Grupa Tymex Boxing Promotion organizowała najlepsze w Polsce gale bokserskie w 2...
„Practice makes perfect” powtarzają Anglicy i nie da się ukryć, że w...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Ulica Kolejowa w Pionkach została zamknięta dla ruchu. Prowadzone są tam prace r...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Na terenie Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 4 oraz Ośrodka Szkolenia Komendy ...
fot.PPL
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" szuka pracowników na stanowis...
W tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samor...
Fot. Marcin Kucewicz
Już można oglądać w radomskiej Elektrowni rewelacyjną wystawę fotograficzną Wojc...
Foto/wideo: Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
W maleńkim zrujnowanym domu w niewielkiej wsi Kamyk, w gminie Pionki, mieszka 51...
Fot. esesja.tv
W piątek, 10 grudnia radni Powiatu Radomskiego podczas sesji nadzwyczajnej wyraz...
Fot. Policja Mazowiecka
Podczas tygodniowych działań grupy SPEED na terenie miasta i powiatu radomskiego...
Przedstawiamy kalendarz projekcji kina w Mazowieckim Centrum Sztuki Współ...
Fot. archiwum Pionki24/www.pionki.pl
Od 8 do 9 grudnia odbyło się 11. Forum Rozwoju Mazowsza, najważniejsze wydarzeni...
Fot. archiwum - Nadleśnictwo Kozienice
Na krwiodawców, którzy 16 grudnia podzielą się z potrzebującymi da...
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Mówi się, że sercem miasta jest jego stolica handlu, a bez wątpienia taki...
fot.MOK
W czwartek w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje rejonowe ...
Fot. czytelnik
W czwartek, 9 grudnia w miejscowości Suskowola doszło do tragicznego w skutkach ...
Sponsorowane
WIĘCEJ +
Jednym z najczęściej wybieranych materiałów na ubrania jest bawełna. To połączenie wygody, wysokiej jakości i trw...
fot.Energy Szkoła Językowa w Pionkach
Kursy metodą Teddy Eddie pokochały już setki dzieci i rodziców w całej Polsce. Teraz dzięki nowo otwartej plac&oa...
Pewne zawody zanikają, a w ich miejsce pojawiają się inne. Tak było zawsze. Ostatnio jednak trend ten jest bardziej wido...
Przebudowa lotniska w Radomiu to inwestycja Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze". Ma zostać oddane do użytku w ...

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



ZOBACZ WIĘCEJ
WSZYSTKIE +
WYRÓŻNIONE FIRMY
WSZYSTKIE +
DROBNE WYRÓŻNIONE
WSZYSTKIE +
WSZYSTKO BLISKO - ZAPRASZAMY
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Pionki24 to niezależne medium elektroniczne w Pionkach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
reklama@arpass.pl lub 500-304-413

Kontakt z redakcją:
redakcja@pionki24.pl lub 501-572-992